Please disable Ad Blocker before you can visit the website !!!

Polscy pancerniacy z wizytą w Belgii

by i.szczesnowicz   ·  3 lata ago  
Polscy pancerniacy z wizytą w Belgii - niezalezna.pl

foto: arch.

W dniach od 29 czerwca do 1 lipca br. żołnierze 34. Brygady Kawalerii Pancernej przebywają w Belgii, gdzie biorą udział w szeregu spotkań z żołnierzami zaprzyjaźnionej jednostki Bataljon Bevrijding – 5 Linie – informuje 11. Lubuska Dywizja Kawalerii Pancernej. 

Wspomniany batalion to część Medium Brigade, stacjonującej w Leopoldsburgu. Jest to jednostka szybkiego reagowania, szkolona w znacznym stopniu do walki z terroryzmem, jest obecna również w strukturach NATO

Nasz batalion ma solidne korzenie i związany jest z 1. Dywizją Kawalerii Pancernej im. Gen. Maczka z czasów lądowania w Normandii. Jesteśmy związani historią i tradycjami. Jestem uszczęśliwiony, że nadal utrzymujemy stały kontakt, a nawet staramy się pogłębiać nasze relacje i współpracę – mówi dowódca belgijskiego batalionu podpułkownik Juri Dsinter, cytowany przez oficjalny portal 11. LDKPanc. 

Żołnierze z 34. BKPanc mieli okazję zwiedzić salę tradycji, zapoznać się z zasadami działania symulatorów, obejrzeć sprzęt jakim dysponuje batalion, wzięli również udział w dyskusji nt. terroryzmu i sposobów jego zwalczania – czytamy na portalu. 

Artykuł pochodzi z tej strony.