Please disable Ad Blocker before you can visit the website !!!

Kolejny atak terrorystyczny, kolejny raz przyznaje się do niego ISIS. A brytyjska policja…

by m.gradus   ·  3 lata ago  

foto: twitter.com/Reuters

Zdaniem szefowej londyńskiej policji metropolitalnej Cressidy Dick trzy ataki terrorystyczne, których w minionych trzech miesiącach islamiści dokonali w Wielkiej Brytanii, były w znacznej mierze „krajowymi spiskami”. Tymczasem ISIS po raz kolejny przyznaje się do przeprowadzenia zamachu terrorystycznego…

Dick powiedziała dziś, że – jak się wydaje – większość zagrożeń, wobec których stoi W. Brytania „nie jest sterowana z zagranicy„. Poinformowała, że policja ustaliła tożsamość sprawców sobotniego zamachu w Londynie. Ich nazwiska zostaną opublikowane, gdy pozwoli na to dobro śledztwa. Obecnie chodzi o ustalenie, czy tym trzem mężczyznom ktoś pomagał w zaplanowaniu zamachu.
 

Myślę, że wszystkie te najnowsze ataki mają głównie krajowy środek ciężkości

– powiedziała Dick radiu BBC. Przyznała zarazem, że w przypadku niektórych z udaremnionych i tych dokonanych zamachów „niewątpliwie istnieje wymiar międzynarodowy„. Ale „większość zagrożeń, w obliczu których stoimy w tej chwili nie wydaje się być sterowanych z zagranicy„.

W marcu w zamachu na Moście Westminsterskim w Londynie zginęło sześć osób, a ok. 50 zostało rannych. 22 maja doszło do ataku w Manchesterze, gdzie po koncercie amerykańskiej piosenkarki Ariany Grande zamachowiec samobójca wysadził się w powietrze w pobliżu wejścia do hali; 22 osoby zginęły, a ponad 120 zostało rannych. W sobotę wieczorem zamachowcy zabili w Londynie co najmniej siedem osób i zranili ok. 50.

ISIS przyznało się do wszystkich zamachów…

CZYTAJ WIĘCEJ: Prof. Zybertowicz o zamachach: to efekt nieudanej integracji wielokulturowej

Artykuł pochodzi z tej strony.